Darmowe narzędzie do tłumaczeń stron internetowych
FreeWebsiteTranslation.com
Flaga Anglii
Flaga Rosji


Herb Gdańska
Powrót na górę
Powrót ­na górę
Rozeta PawPeds
info o kociętach
Czysty gatunek

WYDARZENIA ✨


21-05-2020

Ostatnio mamy dużo zmian w hodowli. Do hodowli dołączyły dwa nasze kociaki, Aurora i Celestyn. Pozyskaliśmy też piękną koteczkę, Aluta Lusi Kot*PL. Dostępne są nowe zdjęcia miotów C1 i D1.


29-02-2020

19-02-2020 Plica obdarzyła nas piąteczką złociutkich kociąt, 4 kotki i 1 kocurek. Wszystkie są jednego umaszczenia ny22.


06-01-2020

28-12-2019 Lilo urodziła trójeczkę kociąt. Dwie śliczne panienki i jednego, niebieskiecgo chłopaczka. Ich zdjęcia są na stronie Kocięta dla Was.


Wizytówka Hodowli

HODOWLA

Witamy serdecznie na naszej stronie poświęconej hodowli kotów rasy syberyjskiej. SYBERYJSKA AMBA*PL jest niewielką hobbystyczną hodowlą z Gdańska, której celem jest promowanie kotów rasy syberyjskiej. Hodowla jest prowadzona w warunkach domowych, a nasze wszystkie koty (hodowlane i nie hodowlane) uczestnicząc w codziennym życiu domowników oraz otoczone miłością i troską są ufne, przyjacielskie i ciekawe otaczającego świata. Koty są także pełnoprawnymi członkami naszej rodziny, a cały dom jest im podporządkowany. Bardzo profesjonalnie zajmujemy się spełnianiem marzeń o własnym zwierzątku, dlatego każdy miot kociąt w naszej hodowli, to zarówno wielka radość jak i wielka odpowiedzialność. Zależy nam, żeby kocięta syberyjskie z naszej hodowli trafiły do osób odpowiedzialnych i kochających zwierzęta, które potrafią docenić poczucie własnej i obcej godności, której kotu syberyjskiemu nie brakuje. Nie szczędzimy czasu, trudu oraz środków w wychowanie, rozwój i socjalizację kociąt. Najlepszą nagrodą jest radość, podziękowania oraz rekomendacje nowych opiekunów naszych małych Syberiaków.

Nazwa hodowli powstała z chęci zwrócenia uwagi na los tygrysa syberyjskiego, najpiękniejszego i największego kota istniejącego (jeszcze) na Ziemi, zagrożonego wyginięciem. Amba jest tradycyjną nazwą tygrysa w języku Buriackim, plemienia żyjącego na dalekim wschodzie Rosji. Amba to legenda, Amba to istota, Amba to duch tajgi syberyjskiej, bez Niej nic na Ziemi nie będzie już takie same. Według wierzeń Buriatów, w dniu kiedy zginie ostatni tygrys syberyjski skończy się Świat.

Osobom które dopiero zaczynaja swoją przygodę z kotami polecamy ciekawy artykuł na temat kotów syberyjskich na stronie www.koty.pl. Znajdziecie tam państwo wiele ciekawych porad i „ instrukcji obsługi ” kotów ☺, szczegółowych opisów rasy i wiele innych ciekawych artykułów dotyczących opieki nad kotami

Hodowla jest zarejestrowana w fenologicznym klubie Cat Club Amber, należącym do Federacji Felis Polonia zrzeszonej w FIFE. Współdziałamy także z hodowcami i miłośnikami kotów syberyjskich w ramach klubu SIBPORTAL.

Z Wikipedii można dowiedzieć się że:

Tygrys syberyjski, tygrys amurski (Panthera tigris altaica) – drapieżny ssak z rodziny kotowatych, największy z podgatunków tygrysa. Porównywalne rozmiary osiąga jedynie tygrys bengalski (P. t. tigris). Zbliżony wielkością tygrys kaspijski (P. t. virgata) uznawany jest już za gatunek wymarły. Tygrys syberyjski to podgatunek o niskim poziomie zmienności genetycznej.

Źródło: WIKIPEDIA

Kot syberyjski, tak jak Amba-tygrys syberyjski, jest naturalną i nie stworzoną sztucznie przez człowieka rasą, również zamieszkującą niegdyś srogą Syberię. Koci przedstawiciele tej rdzennej rasy wyróżniają się dobrym zdrowiem, czułą opieką nad kociętami i silnie rozwiniętym instynktem łowieckim. Mają masywną, nieco wydłużoną sylwetkę i gruby, puszysty, obficie owłosiony ogon. Ich futro jest półdługie, gęste i wodoodporne. Jego ogromną zaletą jest to, że nie filcuje się, co powoduje że pielęgnacja tej rasy jest prosta, wystarczy przeczesać kota szczotką raz w tygodniu. Koty syberyjskie są kotami od średniej wielkości do dużej, przy czym kotki są znacznie mniejsze od kocurów. Są rasą wolno rozwijającą się, pełną dojrzałość fizyczną osiągają dopiero w wieku 3-4 lat.

Koty syberyjskie są doskonałymi kotami rodzinnymi, są bardzo towarzyskie i przyjacielskie a do tego ogromnie ciekawskie. Wszędzie chodzą za swym Opiekunem i obserwują co robi. Są to koty, które przywiązują się do opiekuna, nie do miejsca, dlatego zostały nazwane „ psami w kociej skórze ”. Syberyjczyki są łagodne i wyrozumiałe dla dzieci, oraz łatwo nawiązują kontakty z innymi zwierzętami. Mniej uczulają niż inne rasy kotów ponieważ w ich ślinie nie występuje białko FEL D-1 - silny alergen.

syberyjska-amba.pl © wszystkie prawa zastrzeżone
Wszystkie zdjęcia i filmy są własnością właściciela serwisu syberyjska-amba.pl. Kopiowanie i korzystanie z fotografii i filmów tylko za zgodą właściciela serwisu.
Strona automatycznie odświeża się co godzinę.
Serwis działa od 10-01-2013, Ostatnia modyfikacja
Poprawny CSS!